Immigration lawyer USA Pandev Law
Immigration lawyer USA Pandev Law

Amerika Yolculuğunuz Burada Başlıyor

Pandev Hukuk, olağanüstü yüksek kalitede temsil sağlamaya kendini adamış bir ticaret ve göçmenlik hukuk firmasıdır. "Amerika yolculuğunuz burada başlıyor" sloganı her şeyi anlatmaktadır. Uluslararası şirketlerin ve bireylerin ABD'ye taşınmasına ve Green Card ile vatandaşlık, Yatırımcı Vizeleri ve Turist Vizeleri başvurularında yardımcı olma konusunda uzman durumunda ve ABD ile dünya çapında bireysel ve kurumsal müşterileri etkin bir şekilde özellikle Green Card, Yatırımcı Vizeleri ve Turist Vizeleri başvurularında temsil etmek için Green Card Avukat olarak benzersiz bir konumda bulunmaktayız.

Göçmenlik tecrübelerimiz, özellikle EB-5 ve E-2 Anlaşması Yatırımcıları, H-1B Uzman Çalışanları ve L-1 Şirket İçi Transferler olmak üzere; E2 yatırımcı ve istihdama dayalı göç üzerine odaklanmaktadır. Ayrıca, evlilik, nişanlılık ve diğer aile temelli dilekçeler yoluyla ailelerin birleşmesine yardımcı olunmaktadır. Akademisyenler, araştırmacılar, bilim adamları, sanatçılar ve sporcular dahil olmak üzere çok uluslu yöneticiler ve olağanüstü yetenekli bireyler için PERM Çalışma Sertifikaları, EB-2 Ulusal Çıkar Feragatnameleri ve EB-1 dilekçeleri dahil olmak üzere; istihdama dayalı ABD Green Card ile vatandaşlık sürecinde ve Yatırımcı Vizeleri ve Turist Vizeleri konusunda kapsamlı deneyimimiz ve çok fazla Amerika’da Green Card avukatlık deneyimimiz bulunmaktadır. ABD vatandaşlığı nasıl alınır? Sorusunun cevabı için lütfen yazımızın tamamını okuyunuz.

İş tecrübelerimiz, işinizi ABD'nde başlatmanıza ve büyütmenize yardımcı olmaya odaklanmaktadır. Girişimcilere, küçük ve orta ölçekli işletmelere oluşum ve yönetim, birleşme ve devralmalar, ticari işlemler, finansman ve vergiyi verimli kullanan anlaşma yapılandırması konularında tavsiyelerde bulunmaktayız. Düzenli olarak sınır ötesi işlemler hakkında tavsiyelerde bulunuyor ve ABD pazarına girmek isteyen yabancı şirketleri Green Card ile vatandaşlık, Yatırımcı Vizeleri ve Turist Vizeleri konusunda temsil ediyoruz. Telif hakkı ve ticari marka tescilleri yoluyla fikri mülkiyetinizin korunmasına yardımcı oluyor; lisans sözleşmeleri ve sınır ötesi teknoloji transferleri gibi fikri mülkiyet işlemleri konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz.

Pandev Hukuk olarak Amerika’ya göçmenlik konusunda merkezi Tekirdağ ve İstanbul’da bulunun Türkiye ortak ofislerimiz aracılığıyla, sizin veya şirketinizin ABD'ne taşınmasına yardımcı olmak için stratejik olarak konumlanmış bulunmaktayız. ABD göçmenlikbürosu ve Türkiye'deki yerel ekibimiz size Türkçe tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır. [email protected] adresinden bize e-posta gönderiniz veya iletişim formumuzu doldurunuz.

Avukatımızla Bugün bir Görüşme Planlayın

AVUKATIMIZA DANIŞIN

Yeşil Kart (Green Card)

ABD'ye seyahat etmek veya ABD oturma izniistiyorsanız, "ABD green card" ile "vize" arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu kılavuzla vize ve ABD green card arasındaki farkları öğrenin.

 1. Vize Nedir?
 2. ABD green card Nedir?
 3. ABD green card ile Vize Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vize Nedir?

ABD'ye seyahat etmek veya göç etmek mi istiyorsunuz? ABD oturma izni ihtiyacınız mı var? ABD green card avukatlıkVize, ABD'ye girmek isteyen çoğu kişinin kabul edilmek için sahip olması gereken onaydır. Vize için seyahate çıkmadan önce ABD elçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla ve ABD göçmenlikbürosu, ABD green card vize başvurusu yapılmalıdır. İki tür vize vardır:

 1. Göçmen olmayan vizeler: Bunlar, sahibinin iş, eğitim, tıbbi nedenler veya iş gezileri gibi belirli amaçlarla ve net bir ayrılış tarihi ile ABD green card aksine belirli bir süre için ABD'yi ziyaret etmesine izin verir, ABD oturma iznivermez. Bu vizeler, sahibinin ABD'de kalıcı olarak yaşamasına izin vermeyen belgelerdir.
 2. Göçmen vizeleri: Alınması daha zor olan bu vize türü, ABD'ye seyahat eden kişinin orada kalıcı olarak yaşamasına izin verir ve ABD green card alma sürecinin bir parçasıdır. Bu ABD green card vize, ABD'ne seyahat etmeden önce alınmalıdır ve ABD green card vize alma ve ABD oturma iznisüreci daha kapsamlıdır bu yüzden Amerikada avukatlık tecrübesi olan hukuk firmalarıyla çalışmanızı öneriyoruz. Genellikle ABD green card vize için sahibine bir aile üyesi sponsor olması gerekir. ABD'de kalıcı olarak kalmak istiyorsanız, ABD green card ile vatandaşlık ihtiyacınız olacaktır.

ABD Green Card Nedir?

ABD green card, kart sahibinin ABD'de daimî ikamet ettiğini gösteren fiziksel karttır ve ABD green card sahibi ABD'nin herhangi bir yerinde yasal olarak çalışabilir ve seyahat edebilir. ABD green card teknik olarak kalıcı ikamete izin veren bir vize türüdür. ABD green card, ABD'ye geldikten sonra verilir. ABD green card ile vatandaşlıkalmaya hak kazanmak için, başvuru sahibinin halihazırda bir göçmen vizesine sahip olması gerekir ve ABD green card avukatlıkiçin ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerine (USCIS) başvuru yapılır.

 • Aile temelli ABD green card ile vatandaşlık: Mevcut ABD vatandaşlarının yakın akrabaları ve diğer ABD green card sahipleri başvurabilir.
 • İstihdama dayalı ABD green card: Belirli türdeki işçilere ve bazı durumlarda yakın ailelerine işlerine bağlı olarak ABD green card ile vatandaşlık verilebilir.

ABD green card ile Vize Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vize ile ABD green card arasındaki en büyük fark, ne zaman alınacağıdır: vize seyahatten önce, ABD green card ise varıştan sonra alınır.

 • Vize ABD green card aksine seyahate çıkmadan önce alınmalıdır. ABD'ye girişe izin veren tipik olarak pasaporttaki damgadır.
 • Vizeler, ABD de açık uçlu bir kalışa ve ABD oturma iznivermez. Göçmen olmayan vizelerin ABD de belirli bir süresi vardır, bu süre seyahat nedenine bağlı olarak değişebilir.
 • ABD green card, sahibinin ABD'de kalıcı olarak yaşama ve çalışma hakkı veren fiziksel bir karttır.
 • ABD green card yalnızca ABD'ye varıştan sonra alınır.
 • ABD green card almadan önce göçmen vizesi alınmalıdır.
 • ABD green card sahibi vatandaşlık için başvurabilir.

Evlilik Yoluyla ABD green card

Evlilik yoluyla ABD green card nasıl alınır? ABD vatandaşlığı nasıl alınır?

Siz ve eşiniz ABD'de kalıcı olarak birlikte yaşamayı planlıyorsanız, aklınızdaki bir sonraki plan evlilik temelli ABD green card başvurusu olabilir.

Evlilik yoluyla alınan ABD green card nedir?

Evlilik temelli ABD green card ile vatandaşlıkbir ABD vatandaşı veya ABD green card sahibinin eşinin ABD'nin herhangi bir yerinde yaşamasına ve çalışmasına izin verir. ABD green card sahibi, isterse üç yıl sonra uygun hale geleceği ABD vatandaşlığına ve Amerika’ya göçmenlik başvurmaya karar verene kadar “daimî ikamet” yani ABD oturma izni statüsüne sahip olacaktır.

Nasıl evlilik temelli ABD green card alabilirim?

Evlilik yoluyla ABD green card almak genellikle üç aşamalı bir süreçtir:

 1. Evlilik ilişkisini kurun (Form I-130)
 2. ABD green card için başvurun (Form I-485 veya Form DS-260)
 3. ABD green card görüşmesine katılın ve onayı bekleyin

Aşama 1

Evlilik ilişkisinin kurulması (Form I-130)

Evlilik yoluyla ABD green card alma sürecindeki ilk adım, ABD green card için Form I-130'u ABD İçişleri Bakanlığı'nın bir parçası olan ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'ne (USCIS) teslim etmektir.

ABD green card I-130 formunun temel amacı, ABD green card için destekleyici belgelerle birlikte, geçerli bir evliliğin var olduğunu belirlemektir.

ABD green card I-130 belgesini veren eş, "dilekçe sahibi" veya "sponsor" olarak adlandırılır. Bu, ABD vatandaşı veya mevcut ABD green card sahibi olan eştir.

Tam bir ABD green card I-130 dosyalama paketinin kritik unsurları şunları içerir:

 • 535 $ 'lık hükümet ABD green card dosyalama ücreti
 • Sponsor eşin ABD vatandaşı olduğunun kanıtı (örneğin sponsorun doğum belgesinin, vatandaşlığa kabul belgesinin veya geçerli ABD pasaport fotoğraflı sayfasının kopyası) veya daimî ikamet eden kişinin (örneğin sponsorun ABD green cardının kopyası)

ABD green card I-130 paketi tamamlandığında, uygun USCIS adresine postalanmalıdır. USCIS daha sonra sponsor eşe postayla ABD green card başvurusu için, genellikle iki hafta içinde resmi bir alındı belgesi gönderecektir.

Adım 2

Eşin ABD green card için uygunluğunun belirlenmesi

ABD hükümeti Amerika’ya göçmenlik, eşin evlilik temelli ABD green card almaya uygun olup olmadığını belirlemek için iki farklı süreç izliyor.
ABD’de ikamet eden eşler için Amerika göçmenlik başvurusu ve ABD green card;
ABD green card isteyen eş fiziksel olarak ABD'de yaşıyorsa, bir sonraki adım ABD green card Form I-485'i dosyalamaktır ve ABD göçmenlik başvurusubürosu ile iletişime geçmektir. I-485, USCIS asıl amacı, eşin ABD green card uygunluğunu belirlemektir. ABD vatandaşlığı nasıl alınır? Sorusunun cevabını yukarıda bulabilirsiniz.

ABD green card I-485 paketinin kritik unsurları şunları içerir:

 • ABD green card isteyen eşin uyruğunun kanıtı (nüfus cüzdanı fotokopisi ve pasaport fotoğraf sayfası)
 • ABD green card isteyen eşin ABD yasal girişinin kanıtı (I-94 seyahat kaydının ve önceki ABD vizesinin kopyası)

ABD green card sahiplerinin eşleri ABD Dışişleri Bakanlığı ABD green card mevcut olduğunu belirlerse, ABD green card I-485 dosyalama paket gönderilemez.
Yurtdışında yaşayan eşler için ABD green card;
Yurt dışında yaşayan bir eş için ABD green card sponsor olmanın farklı bir süreci vardır. Bir sonraki adım, Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Ulusal Vize Merkezi'ne (NVC) bir başvuru paketi sunmaktır.

Bir ABD Green Card NVC dosyalama paketinin kritik unsurları şunları içerir:

 • 445 ABD doları tutarında ABD Green Card devlet dosyalama ücretleri (mali destek formu için 120 ABD doları ve Dışişleri Bakanlığı işlem ücreti için 325 ABD doları dahil)
 • Form DS-260 (ABD green card başvurusu çevrimiçi olarak yapılır)
 • ABD green card isteyen eşin uyruğunun kanıtı (nüfus cüzdanı fotokopisi ve pasaport fotoğraf sayfası)

Aşama 3

ABD green card görüşmesine katılmak ve onay beklemek

Evlilik temelli ABD göçmenlikgreen card sürecindeki son adım ABD green card mülakat görüşmesidir. Yurt dışından ABD green card başvurusunda bulunan bir eş, kendi ülkelerindeki bir ABD büyükelçiliği veya konsolosluğundaki bir ABD green card mülakatına katılacaktır.
ABD green card arayan eş, daha sonra pasaportuna ABD'ne seyahat etmesine izin veren bir Amerika göçmenlik başvurusuvize damgası alacaktır. USCIS Göçmen Ücret Online ödenmelidir böylece ABD green card ve ABD göçmenlikverilebilir. ABD green card genellikle eşin gelişinden 2-3 hafta sonra çiftin ABD adresine postalanır.
Bundan sonra ne olacağı Amerika’ya göçmenlik , ABD green cardın onaylandığı andaki evlilik süresine bağlıdır:

İki yıldan az süreli evli çiftler için ABD Green Card

Eş, bir "koşullu" ABD green card alacaktır. Koşullu ABD green cardlar iki yıl geçerlidir. Çiftler, kalıcı bir ABD green card elde etmek için, koşullu ABD green cardın sona ermesinden hemen önce 90 günlük süre boyunca I-751 Formunu doldurmalıdır ve göçmenlik bürosuna teslim etmelidirler.

İki yıldan fazla süreli evli çiftler için ABD Green Card

Eş, bir IR1 veya 10 yıl geçerli "kalıcı" bir ABD green card alacaktır. Çoğu durumda, bu 10 yıllık ABD green cardı yenilemek basit bir süreçtir ve çiftin evliliklerinin gerçekliğini yeniden kanıtlamasını gerektirmez.

Avukatımızla Bugün bir Görüşme Planlayın

AVUKATIMIZA DANIŞIN

EB-5 vizesi nedir?

EB-5 vize ABD işinde yatırım yapmak, yabancıların EB-5 vize yoluyla ABD green card almak ve yasal kalıcı oturma izni konusunda sağlayan Amerika EB-5 yatırımcı vize programında yatırımla ABD green card almak için bir yoldur.

EB-5 Vize Yatırım Gereksinimleri

Karşılamak için EB-5 yatırımcı vize şartını, yabancı yatırımcıların kâr amacı gütmeyen ABD ticari kuruluşun bir “riskli” sermaye yatırımı yapmak zorundadır. Gerekli yatırım tutarı, EB-5 yatırım yaptığınız projenin coğrafi konumuna bağlı olarak 900.000 $ veya 1,8 milyon $ 'dır. EB-5 yatırımları, en az iki yıldır var olan 10 tam zamanlı ABD işinin yaratılmasına yol açmalıdır.

Her Yıl Kaç EB-5 Vizesi Veriliyor?

USCIS ve göçmenlik bürosu,her mali yıl EB-5 yatırımcıları için yaklaşık 10.000 vize ayırmaktadır. 2011'den beri EB-5 programına katılanların sayısındaki büyük artış nedeniyle, EB-5 vize kategorisi belirli ülkelerden bireyler için uzun bir bekleme süresine sahiptir.

EB-5 Bölgesel Merkez Yatırımlar

EB-5 yatırımcı vizesi başvuru sahiplerinin iki ana EB-5 yatırım seçeneği vardır. Yatırımcılar ya doğrudan ya da EB-5 Bölge Merkezi tarafından desteklenen bir yatırım yoluyla EB-5 vizesi yatırımı yapabilirler. Doğrudan EB-5 yatırımcılar kendi EB-5 yatırım projelerini bulmalıdır Amerika vatandaşlık başvurusu için.
EB-5 yatırımcı vizesi başvuru sahipleri ayrıca EB-5 Bölge Merkezi sponsorluğunda bir yatırım yapabilirler. Bu seçenek, EB-5 yatırımlarından maksimum getiri elde etmek yerine EB-5 göçmenlik hedefleriyle daha fazla ilgilenenler ve EB-5 yatırımlarının günlük yönetimini denetlemek istemeyenler için en iyisi olabilir.

EB-5 İş Gereksinimleri

USCIS'e göre, EB-5 yatırımı, ABD'de nitelikli olan çalışanlar için en az 10 tam zamanlı istihdam yaratmalıdır. İstihdamın bu şekilde yaratılması EB-5 yatırımcının şartlı daimî ikametgahı ve ABD girişinden sonraki iki yıl içinde yapılmalıdır. EB-5 projelerinde yaratılan işler doğrudan, dolaylı veya teşvikli olarak tanımlanır.

EB-5 Yatırımcı Vize Başvuru Sürecine Genel Bakış

EB-5 vize başvuru sahipleri, ABD'de daimî ikamet izni almak için üç genel adımı takip etmelidir: EB-5 Yatırımcı başına 10 doğrudan tam zamanlı ABD işi yaratacak bireysel bir işletmeye yatırım yapar (EB-5 doğrudan yatırım)

Yatırımcının EB-5 yatırım başına 10 doğrudan, dolaylı veya teşvikli iş yaratabileceği, USCIS tarafından belirlenmiş bölgesel merkez aracılığıyla EB-5 yatırım yapar.

I-526 onayının ardından ve EB-5 yatırımcının doğduğu ülkeye uygulanabilir bir vize birikimi olmaması koşuluyla, EB-5 yatırımcı koşullu daimî ikamet başvurusunu bir I-485, Statü Düzeltme Başvurusu veya DS-260, Göçmen vizesine çevirebilir. Bu, ABD green card ve göçmenlik bürosu, EB-5 yatırımcıya ve uygun bakmakla yükümlü olduğu kişilere verecek olan dilekçedir.

EB-5 vize zaman çizelgesi nedir?

İlk adım şu anda 52,5 aya 35 aylık tahmini EB-5 işlem süresine sahip bir EB-5 I-526 Dilekçedir.

I-526 Dilekçesinin onaylanması üzerine, bir yabancı uyruklu, ancak doğdukları ülkeye bağlı olarak vize gereklidir. Bu nedenle, EB-5 işlem süresi, her mali yılda verilebilecek EB-5 vize sayısındaki ülke başına sınırlamalar nedeniyle EB-5 başvuru sahibinin doğduğu ülkeye göre değişir.

Bir EB-5 vize numarasının mevcut olduğunu varsayarsak, eğer bir yabancı ülke vatandaşı ABD dışındaysa, Ulusal Vize Merkezine bir DS-260, Göçmen EB-5 Vizesi Elektronik Başvurusu yapacaklar, yerel Konsoloslukları veya Büyükelçiliklerinde bir EB-5 vize görüşmesine katılacaklar ve daha sonra EB-5 vizesi ile ABD göçmenlik bürosuile iletişime geçeceklerdir. ABD'ye EB-5 vizesi ile giriş yaptıktan sonra, yabancı uyruklulara koşullu ABD Green Card verilecektir.

Bir yabancı ülke vatandaşı belirli statülerde ABD'nin içindeyse, statüsünü daimî ikametgâh statüsüne ayarlamak için EB-5 Form I-485, Daimî İkamet Kayıt Başvurusu veya Statü Ayarlama başvurusunda bulunabilirler.

Hızlandırılmış I-526 işlemi nedir (EB-5 vizesi)?

USCIS, aşağıdakilere dayalı olarak herhangi bir EB-5 göçmenlik başvurusu veya dilekçeye hızlandırılmış EB-5 işlem verme yetkisine sahiptir:

 • "Bir şirket veya kişiye ciddi mali zarar;"
 • "Acil insani nedenler;"
 • "ABD Hükümetinin çıkarlarını zorlamak (Savunma Bakanlığı veya DHS için acil durumlar veya diğer kamu güvenliği veya ulusal güvenlik çıkarları gibi); veya"

B-1 / B-2 Ziyaretçi Vizesi

B1 / B2 vizesi nedir?

B-1 / B-2 vizesi, sahibinin iş veya turizm amacıyla ABD'ne seyahat etmesine izin veren geçici, göçmen olmayan bir vizedir.

F-1 vizeleri kapsamındaki öğrenci seyahatleri hariç, geçici seyahat nedenlerinin neredeyse tamamı B vizeleri kapsamındadır. B-1 vizesi iş seyahatlerini, B-2 vizesi ise tatil veya aile ziyaretleri gibi turizmi kapsar. B1 B2 vizesi nedir?

B1 / B2 vizesialtındaki seyahat nedenleri, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

 • Bir sözleşmeyi müzakere etmek veya iş toplantılarına katılmak gibi iş yapmak
 • Bir meslek, eğitim veya mevcut iş çabasıyla ilgili bir konferansa katılmak
 • Turistik faaliyetlerde bulunmak veya tatile çıkmak
 • Aile ziyareti
 • Tıbbi tedavi görmek

B-1 / B-2 vizesikalıcı oturma izni vermez- bu geçici bir vizedir- ancak vize sahibi göçmenlik bürosu ABD green card ve ABD göçmenlik başvurusunda bulunabilir. B1 / B2 vizesi için verilen maksimum süre 180 gündür.
Bu vize, ABD'ne birden fazla giriş yapılmasına izin verir.

B-1 / B-2 Vizesi nedir? ve Uygunluğu

B-1 B-2 vizesine hak kazanabilmek için, başvuru sahibi seyahatin geçici olduğunu ve seyahatin tüm masraflarını kendilerinin karşılayabileceğini kanıtlamalıdır. Ek olarak, ABD'nde kaldıkları süre boyunca kalma ve ABD dışındaki bir konutu terk etme niyetinde olmadıklarını kanıtlamaları gerekir.

Başvuru için gerekli belgeler:

 • Dönüş tarihinden itibaren altı ay geçerliliği olan bir pasaport
 • Bu gereksinimleri karşılayan yeni bir dijital fotoğraf
 • Varsa, ABD'ne önceki beş seyahatin belgeleri
 • Seyahat, konaklama ve yaşam masrafları dahil seyahatin tüm masraflarını karşılayacak fon kanıtı
 • İş, mülk veya aile gibi kendi ülkeleriyle bağlayıcı bağların kanıtı

B-1 / B-2 Vize Ücreti

B vizesi için devlet başvuru ücreti 160 $ 'dır. Buna belge ve delil toplama ve pasaport fotoğrafı alma maliyetinin dahil olmadığını unutmayın.

B1 / B2 Vizesi- Vize Başvuru Süreci

Başvurular, ülkenizdeki ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından işleme alınabilir. Üçüncü bir ülkedeki bir elçilik veya konsoloslukta mülakat yapabilirsiniz, ancak vize başvurusunun işleme alınması daha uzun sürecektir. Daha fazla bilgi için ABD göçmenlik bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir başvuru tamamen kabul edilmeden önce bir görüşme yapılması gerekecektir.

 • DS-160 formundaki Çevrimiçi Göçmen Olmayan Başvuru formu doldurulmalıdır. Formu çevrimiçi olarak dosyalayın ve görüşmeniz için ihtiyacınız olacağından onay sayfasını yazdırın.
 • Dijital fotoğrafınızı yükleyin

Sürecin bir parçası olarak Mürekkepsiz, dijital parmak izi taramaları yapılır.

E2 Yatırımcı vize

E2 Yatırımcı vize Anlaşması Yatırımcı vizesi, E2 yatırımcının işletmeyi yönlendirmek ve geliştirmek için ABD'de yaşamasına ve çalışmasına izin verir ve İcra, Yönetim ve Temel beceriler çalışanlarının girişine izin verir.

ABD'de iş devam ettiği sürece E2 Yatırımcı vizesi Amerika’ya göçmenlik süresiz olarak uzatılmaya devam edebilir ve Amerika vatandaşlık başvurusu yapılabilir.

Birçok işletme de L1 vize seçeneğini düşünmek isteyebilir. Yöneticiler ve yöneticiler için L1 vize kategorisinin bir avantajı, önce bir L1 vizesi almanın gelecekte bir "ABD green card" almayı kolaylaştırabilmesidir.

E2 Yatırımcı vize yatırım gereksinimleri

Bir işletmenin E2 Yatırımcı vize kaydı için başvurduğunuzda, para yatırma sürecinde olmanız gerekir. Bir düzenleme mümkün olmadıkça, E2 başvurmadan önce önemli bir E2 yatırım yaptığınızı göstermelisiniz.

E2 Yatırımcı vize ve ABD green card seçeneği

EB-5 göçmen yatırımcı ABD green card Programı kapsamında en az 900.000 $ yatırım yapmak istemeyen yatırımcılar için E2 Yatırımcı vize anlaşmalı yatırımcı vizesi kategorisi (veya muhtemelen L1 vizesi) dikkate alınmaya değer.

E2 yatırımcı vize süresiz olarak uzatılmaya devam edilebilirken, bu "ABD green card" sahibi olmakla aynı şey değildir. ABD green card istiyorsanız, önce L1 vizesi altında uluslararası bir yönetici veya yönetici olarak girmeye çalışmak bir fikir olabilir.

E2 yatırımcı vize Anlaşması Yatırımcı Başvuru Koşulları

Nitelikli ülkelerden gelen E2 yatırımcılar, işlerini 'Yönlendirmek ve Geliştirmek' için E2 Yatırımcı vizesi anlaşmalı E2 yatırımcı vizesine başvurabilirler. Ayrıca, özellikle orta ve büyük ölçekli işletmeler için faydalı olabilecek kilit yönetici ve uzman çalışanlar için E2 Yatırımcı vizesi vizelerine başvurabilirler.

E2 Yatırımcı vizesi anlaşması Yatırımcı başvuru sahipleri aşağıdaki koşulları karşılamalıdır:

ABD'de önemli bir E2 yatırım olmuştur veya bazı durumlarda para, E2 Yatırımcı vizesi verilirse transfer edilmek üzere emanet olarak tutulmaktadır. Spesifik bir E2 yatırım gerekliliği yoktur. Örneğin BT sektöründeki bazı işletmeler, yaklaşık 10.000 $ 'lık E2 yatırımlara hak kazanabilir.

E2 Yatırımcı vizesi Vize Konsolosluğu İşlemleri veya Statü Değişikliği

Çoğu durumda Konsolosluk E2 işleminin kullanılması ve yurtdışındaki bir ABD Büyükelçiliğine başvuru yapılması tavsiye edilir. Konsolosluk İşleminin avantajları aşağıdaki gibidir:

 • E2 Yatırımcı vizesi Kaydı ve E2 Yatırımcı vizesinin Büyükelçilikte daha uzun süre verilmesi olağandır. Bu, uyruğa ve ABD Büyükelçiliğindeki politikaya bağlıdır. Bununla birlikte, çoğu durumda ABD dışında E2 başvururken geçerlilik süresi beş yıldır.

ABD'de statü değişikliği yoluyla E2 Yatırımcı vizesine başvurmanın avantajı, prim işlemiyle on beş gün içinde bir karara varılabilmesidir. Öncelikle, vize feragat programı kapsamında olmayan ABD için göçmen olmayan Amerika vatandaşlık başvurusu bir vizeye sahip olmanız gerekecektir.

E2 Yatırımcı vizesi Vize Çalışanları

Asıl başvuru sahibi bir E2 Yatırımcı vizesi Anlaşması E2 Yatırımcısı olarak kayıt aldıktan sonra, genellikle yatırımcı ile aynı uyrukta olan nitelikli çalışanlar için E2 Yatırımcı vizesi alabilirler. E2 Yatırımcı vizesi kaydının alınması E2 yargı bölgesine bağlı olarak birkaç ay sürebilir ve E2 Yatırımcı vizesi çalışan E2 vizesi almak genellikle yaklaşık iki hafta sürer.

E2 vizelerine iki tür çalışan hak kazanır:
E2 Yatırımcı vizesi Yöneticiler ve Denetçiler

Yöneticiler ve Yöneticiler üst düzey bir pozisyonda olmalı ve tüm işi veya işletmenin önemli bir bölümünü yönetmelidir. Daha büyük işletmelerde, E2 işletmenin sahipleri gerçekte pratikte ABD'de fazla zaman geçirmeyebilirler.

E2 Yatırımcı vizesi Uzmanı veya Temel Nitelikli Çalışanlar:

Bu, ABD'de oldukça yetenekli seviyeli insanları istihdam etmenin iyi bir yoludur. Bunu göstermelisiniz:

 • Çalışan, ABD'de bulunması zor olabilecek işletme hakkında E2 uzmanlık bilgisine sahiptir.
 • Çalışan, ana tüccarın veya yatırımcının ABD'deki işinin yürütülmesi için gereklidir.
Uyruğa bağlı olarak, E vizeleri için olağan vize başvuru ücretine ek olarak genellikle 105 $ 'lık bir' vize düzenleme ücreti gerektiğini unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular:

E2 Yatırımcı vizesi Anlaşması Yatırımcı Vize Programı için minimum yatırım nedir?

E2 Yatırımcı vizesi E2 Yatırımcı programı kapsamında bir işletmeyi kaydetmek için ne kadar yeterli bir yatırım olduğunu kimse bilmiyor. ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğu'ndaki E2 Yatırımcı vizesi Antlaşma Birimi'nin veya ABD'deki dosyalarda ABD göçmenlik bürosu ve USCIS'in takdirine kalmıştır.

E2 Yatırımcı vizesi için işlem süreleri nedir?

Bu, E2 başvurduğunuz yere ve uygulama türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. İşletme halihazırda bir E2 Yatırımcı vizesi Anlaşması E2 Yatırımcı işi olarak kayıtlıysa, bu daha hızlı ve Amerika vatandaşlık başvurusu Kolay hale getirmelidir.

Avukatımızla Bugün bir Görüşme Planlayın

AVUKATIMIZA DANIŞIN

Our Locations

New York Office - Downtown

One World Trade Center, Suite 8500

New York, NY 10007

(646) 285-2175

New York Office - Midtown

600 Third Avenue, Floor 2

New York, NY 10016

(646) 354-3780

Charleston Office

170 Meeting Street

Charleston, SC 29401

(843) 991-7807

Call us at:

(646) 354-3780

For a consultation